Model RDF-24S, nominal cooling capacity of 30KW, rated power of 8.5KW, air outlet mode, floor standing/duct fan, maximum air volume of 18000m ³/h
| model | RDF-24S |
| Nominal cooling capacity | 30KW |
| rated power | 8.5KW |
| air outlet method | Floor standing/duct fan |
| Maximum Airflow | 18000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| refrigerant | R410A |
| noise | ≤68dB(A) |
| weight | 320kg (internal unit)+130kg (external unit) |
| Internal machine size | 950*950*1550mm |
| External machine size | 890*890*1140mm |
| Applicable Area | 250-350㎡ |