Model RDF-08F/S
Nominal cooling capacity 22KW
Rated power 6KW
Air outlet method: lifting type/duct fan
Wind pressure 350Pa
Maximum air volume 6000m ³/h
| model | RDF-08F/S |
| Nominal cooling capacity | 22KW |
| rated power | 6KW |
| air outlet method | Lifting type/duct fan |
| wind pressure | 350Pa |
| Maximum Airflow | 6000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| refrigerant | R410A |
| noise | ≤53dB(A) |
| weight | 170kg (internal unit)+130kg (external unit) |
| Internal machine size | 1250*850*800mm |
| External machine size | 760*760*1400mm |
| Applicable Area | 200-250㎡ |