Model RDF-20S
Nominal cooling capacity 14.5KW
Rated power 5.2KW
Air outlet method: floor standing/duct fan
Maximum air volume 18000m ³/h
| model | RDF-20S |
| Nominal cooling capacity | 14.5KW |
| rated power | 5.2KW |
| air outlet method | Floor standing/duct fan |
| Maximum Airflow | 18000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| refrigerant | R410A |
| noise | ≤68dB(A) |
| weight | 265kg (internal unit)+110kg (external unit) |
| Internal machine size | 950*950*1550mm |
| External machine size | 760*760*1400mm |
| Applicable Area | 200-250㎡ |