Model RDF-05F/S
Nominal cooling capacity 17KW
Rated power 4.5KW
Air outlet method: lifting type/duct fan
Wind pressure 300Pa
| model | RDF-05F/S |
| Nominal cooling capacity | 17KW |
| rated power | 4.5KW |
| air outlet method | Lifting type/duct fan |
| wind pressure | 300Pa |
| Maximum Airflow | 5000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| refrigerant | R410A |
| noise | ≤53dB(A) |
| weight | 160kg (internal unit)+110kg (external unit) |
| Internal machine size | 1250*850*800mm |
| External machine size | 760*760*1400mm |
| Applicable Area | 150-200㎡ |