Model RDF-12F/C, nominal cooling capacity of 53KW, rated power of 10.3KW, air outlet method: suspended/side air outlet, maximum air volume of 10000m ³/h
| model | RDF-12F/C |
| Nominal cooling capacity | 53KW |
| rated power | 10.3KW |
| air outlet method | Lifting type/side air outlet |
| Maximum Airflow | 10000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| refrigerant | R410A |
| noise | ≤68dB(A) |
| weight | 320kg (internal unit)+130kg (external unit) |
| Internal machine size | 1550*820*800mm |
| External machine size | 890*890*1140mm |
| Applicable Area | 350-450㎡ |