Model RDF-10F/S
Nominal cooling capacity 35KW
Rated power 8.5KW
Air outlet method: lifting type/side air outlet
Wind pressure 550Pa
Maximum airflow of 8000m ³/h
| model | RDF-10F/S |
| Nominal cooling capacity | 35KW |
| rated power | 8.5KW |
| air outlet method | 吊装式/侧出风 |
| 风压 | 550Pa |
| Maximum Airflow | 8000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| 制冷剂 | R410A |
| noise | ≤68dB(A) |
| weight | 240kg (internal unit)+130kg (external unit) |
| Internal machine size | 1550*820*800mm |
| External machine size | 890*890*1140mm |
| Applicable Area | 250-350㎡ |