Model RDF-10C
Nominal cooling capacity 35KW
Rated power 6.8KW
Air outlet method: floor standing/side air outlet
Maximum airflow of 8000m ³/h
| model | RDF-10C |
| Nominal cooling capacity | 35KW |
| rated power | 6.8KW |
| air outlet method | Floor standing/side air outlet |
| Maximum Airflow | 8000m³/h |
| input voltage | 380V/50Hz |
| refrigerant | R410A |
| noise | ≤68dB(A) |
| weight | 240kg (internal unit)+130kg (external unit) |
| Internal machine size | 900*530*1900mm |
| External machine size | 890*890*1140mm |
| Applicable Area | 250-350㎡ |